Szybkie zapamiętywanie – Zapamiętuj już w trakcie zajęć!

Szybkie zapamiętywanie to nie kucie po nocach.

Czas spędzony na lekcjach naprawdę nie musi być czasem straconym.

Dzięki szybkiemu zapamiętywaniu, możesz zapamiętywać informacje już podczas ich notowania co przeważnie wyraźnie skraca czas poświęcany na późniejsze powtórki do klasówek i egzaminów. Poznając zasady funkcjonowania własnej pamięci dowiesz się jak uczyć się łatwiej. Szybkie zapamiętywanie połączone z szybkim czytaniem i wysoką koncentracją to zestaw umiejętności, które mogą przydać się na każdym kroku. Zaczynając od szkoły na dorosłym życiu kończąc wszędzie otacza nas informacja. W dzisiejszych czasach szybkie czytanie jest jedną z najbardziej przydatnych umiejętności potrzebnych do poszerzania wiedzy.

Wiedza w niektórych dziedzinach podwaja się niemalże z dnia na dzień. Podwojenie wszystkich dostępnych ludzkości informacji wydarza się praktycznie co miesiąc, choć niektórzy twierdzą, że częściej.

Coraz więcej informacji

Firma IBM szacuje, że aż 90% ze wszystkich danych obecnych na świecie zostało wygenerowanych w ciągu ostatnich dwóch lat. 

Dodatkowo w Internecie pojawia się coraz więcej informacji nieprawdziwych i wprowadzających w błąd.

Musisz mieć coraz szerszą wiedze, by takie informacje zweryfikować. Przeładowanie informacją jest bolączką dzisiejszych czasów, a jedynym sposobem, by sobie z tym sprawnie radzić jest wyćwiczony mózg.

Szybkie zapamiętywanie

Często nie musimy pamiętać zbyt wiele, ponieważ informacje możemy bardzo szybko wyszukać. Są jednak takie do których przydają się techniki pamięciowe, czyli mnemotechniki.

  • By zwiększyć retencję informacji w trakcie zajęć warto nie tylko poznać, ale i wprowadzić w nawyk co najmniej kilka podstawowych mnemotechnik,
  • Istnieją metody notowania, które pomagają się bardziej zaangażować w zajęcia, by zwiększyć ilość zapamiętanych informacji,
  • Warto też poznać techniki koncentracji ułatwiające słuchanie podczas zajęć i zwiększające nasze zaangażowanie.

By opanować szybkie zapamiętywanie w trakcie zajęć warto wziąć udział w szkoleniu z szybkiego uczenia się. Uczymy się przez całe życie. Od szkoły podstawowej, przez liceum, studia, aż po życie zawodowe dobra pamięć jest w dzisiejszych czasach bardziej przydatna niż sprawność fizyczna.

Szkolenie z szybkiej nauki to jak ostrzenie piły przed cięciem drewna!

Scroll to Top